Hasznos tudnivalók a hasmenés kezeléséről

Hasznos tudnivalók a hasmenés kezeléséről

A bölcsőde jó és biztonságos hely lehet a kicsik számára, a közös játék pedig nagy öröm, ugyanakkor az is tény, hogy a közösségbe kerülő gyerekek gyakran kapnak el egymástól különféle fertőzéseket. Ezek egyik tipikus jele a hasmenés lehet, melynek kezelése során a bélflóra helyreállítására is fontos gondot fordítanunk.

Hasmenés?

Hasmenésről napi több mint háromszor ürített, folyékony széklet esetén beszélhetünk. Ez az állapot általában spontán gyógyul pár napos pihenés és diéta után. A gyermeket ilyenkor nem szabad bevinni a bölcsődei csoportba.

Kisgyermeknek hasmenés elleni gyógyszert adni tilos! súlyos tünetek esetén, illetve ha a székletben vér-, nyák-, genny- vagy zsírnyom észlelhető, mielőbbi orvosi ellátásra van szükség.

A lázzal, hányással, hasmenéssel járó megbetegedéseket többnyire vírusok okozzák (például rota- vagy calicivírus), de baktériumok által termelt toxinok is okozhatnak efféle problémát. Felső légúti, húgyúti fertőzés esetén szintén jelentkezhet hasmenés, hányás és láz.

Kiszáradás

A kiszáradás megelőzése érdekében a szervezet folyadék- és sóháztartásának rendezésére és bőséges folyadékbevitelre van szükség (kis mennyiségekben, de gyakran). Ehhez jól megfelelhet néhány kortynyi, vagy néhány kanálnyi enyhén sós/édes folyadék, patikákban, drogériákban kapható orális rehidratációs folyadék (ORS). Nagyobb gyermeknek könnyű leveseket, hígított gyümölcslét, ásványvizet is adhatunk, az anyatejes kicsiket lássuk el gyakrabban anyatejjel.

Vegyes táplálkozás esetén az étkezés szintén gyakori és kis mennyiségű legyen; kínáljunk könnyű, emésztőrendszert kímélő táplálékokat.

Mivel a hasmenés felborítja a bélflóra egyensúlyát, amely nélkülözhetetlen az egészséges emésztéshez és az immunrendszer megfelelő működéséhez, hasznos lehet a probiotikumok szedése. Amennyiben bakteriális fertőzés történt és antibiotikum-kúrára került sor, ugyancsak ajánlott probiotikumot alkalmazni, mivel az egyébként indokolt és célravezető antibiotikumos kezelés nemcsak a kórokozókat pusztítja el, de a bélflóra hasznos baktériumaiban is kárt tesz. A probiotikumszedésnek közösségbe kerüléskor is jótékony hatása lehet: a bélflóra harmonizálásával erősödő immunrendszer hatékonyabban védekezhet a fertőzések ellen, illetve segítségével a betegségek enyhébb lefolyásúak lehetnek. A probiotikum alkalmazását javasolt a kezelőorvossal egyeztetni.


Forrás: HelloBaby
Az eredeti cikk megtekintése

Partner patikák és üzletek ≫ (Partner patikák és egyéb üzletek, ahol a Protexin termékeket biztosan megtalálja.)

A kereskedelmi partnerek árai nem azonosak a honlapunkon feltüntetett webshop árakkal! Az árakban jelentős eltérések lehetnek.
Kérjük tájékozódjon vásárlás előtt!